KOKIOS PRIEMONĖS YRA NETINKAMOS DUŠO KABINOS VALYMUI?

Dušo valymas yra viena svarbiausių vonios kambario priežiūros užduočių. Tačiau kai kurios jūsų naudojamos valymo priemonės gali būti nenaudingos jūsų dušui ir gali jam pakenkti. Prieš naudodami bet kokias valymo priemones, svarbu žinoti apie kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius produktus, kurių turėtumėte vengti valydami dušą. Tai produktai, kuriuos turėtumėte išmesti ir niekada nenaudoti valydami dušą – nuo aštrių cheminių medžiagų iki pernelyg abrazyvinių produktų. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie produktus, kurių nereikėtų naudoti duše, ir kaip rasti tinkamus produktus, kad jūsų dušas būtų švarus ir saugus.

Įvadas

Švarus dušas yra labai svarbus sveikiems namams. Duše lengvai kaupiasi bakterijos ir nešvarumai. Reguliariai valydami dušą išlaikysite higieną vonios kambaryje, sutaupysite pinigų už vandenį ir prailginsite dušo ir vonios kambario įrangos tarnavimo laiką. Naudodami netinkamas valymo priemones galite sugadinti dušą, be to, jos gali būti neveiksmingos šalinant nešvarumus iš dušo. Žinodami, kokių valiklių vengti valant dušą, apsaugosite dušo paviršių ir išlaikysite jį švarų. Yra kelios svarbios priežastys, kodėl valydami dušą turėtumėte vengti tam tikrų valymo priemonių. Pavyzdžiui, kai kurios valymo priemonės gali pažeisti jūsų paviršių ir sukelti plytelių porėtumą. Kiti produktai gali būti per daug šiurkštūs jūsų plytelėms ir laikui bėgant jas pažeisti.

Kodėl svarbu vengti tam tikrų valymo priemonių

Toliau pateikiamos trys pagrindinės priežastys, kodėl valydami dušą turėtumėte vengti tam tikrų valymo priemonių. Pirma, kai kurios valymo priemonės yra per daug abrazyvinės ir gali pažeisti jūsų plyteles. Plytelių ir skiedinio valiklių sudėtyje dažnai būna aštrių abrazyvinių ingredientų, pavyzdžiui, smėlio ar smėlio, kurie pašalina nešvarumus nuo jūsų plytelių paviršiaus. Nors šios rūšies priemonės gali būti veiksmingos šalinant nešvarumus nuo plytelių, jos taip pat gali pažeisti paviršių, palikdamos jį subraižytą ir nutrintą. Antra, kai kurių valymo priemonių sudėtyje gali būti cheminių medžiagų, kurios yra per stiprios jūsų plytelėms. Stiprios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, tam tikri balikliai ar rūgštys, gali pažeisti jūsų plyteles, jei pateks ant jų. Stiprios cheminės medžiagos taip pat gali pažeisti skiedinį, jei jos ilgai lieka ant plytelių paviršiaus. Jei naudosite per stiprią plytelėms cheminę medžiagą, laikui bėgant ji gali jas sugadinti. Galiausiai, kai kurios valymo priemonės ant plytelių gali palikti sveikatai nepalankių likučių. Stiprios cheminės medžiagos arba produktai, kurie ilgą laiką buvo palikti ant plytelių paviršiaus, gali palikti likučių, kuriuos sunku pašalinti. Balikliai gali palikti nepageidaujamų likučių ant plytelių, kuriuos sunku pašalinti ir kurie gali būti kenksmingi.

Įprasti valymo produktai, kurių reikia vengti duše

• Aštrūs chemikalai

Aštrios cheminės medžiagos, pavyzdžiui, čili milteliai, kajeno pipirai ir cinamonas, gali būti naudojamos kaip natūralūs plytelių ir skiedinio valikliai. Šie prieskoniai yra abrazyviniai ir pašalins nešvarumus nuo plytelių. Tačiau jie yra per daug abrazyvūs jūsų plytelėms ir laikui bėgant gali jas pažeisti. Čili milteliai, kajeno pipirai ir cinamonas taip pat yra kenksmingi jūsų odai ir gali ją sudirginti, jei pateks ant odos. Jei plytelėms valyti naudojate aštrius chemikalus, būtinai mūvėkite apsaugines pirštines ir nevalykite plytelių be pirštinių.

 

• Pernelyg abrazyvūs produktai

Plytelių ir skiedinio valikliai, turintys grūdėtą tekstūrą, bus per daug abrazyvūs jūsų plytelėms. Per daug abrazyvūs plytelių ir skiedinio valikliai gali pažeisti jūsų paviršių ir sukelti jo porėtumą. Turėtumėte vengti plytelių ir skiedinio valiklių, kurių sudedamoji dalis yra smėlis arba smėlis.

 

• Paviršiaus valikliai

Kai kuriuose paviršių valikliuose, pavyzdžiui, vonios kambario valiklių purškikliuose, yra stiprių cheminių medžiagų, kurios yra per aštrios plytelėms ir skiediniui. Paviršiaus valikliai gali palikti nepageidaujamų likučių ant plytelių, kuriuos sunku pašalinti ir kurie gali būti kenksmingi, jei pateks ant jūsų odos.

 

• Buitiniai valikliai

Namų apyvokos valiklius, pavyzdžiui, muilą ir baliklį, galima naudoti įvairiems vonios kambario paviršiams valyti. Tačiau šie produktai yra per daug šiurkštūs jūsų plytelėms ir laikui bėgant gali jas pažeisti. Muilas ir baliklis taip pat gali būti kenksmingi, jei patenka ant jūsų odos.

 

• Balikliai

Balikliai yra veiksmingos valymo priemonės ir gali būti naudojami nešvarumams nuo plytelių pašalinti. Tačiau balikliai yra per stiprūs jūsų plytelėms ir laikui bėgant gali jas pažeisti. Stiprūs balikliai taip pat gali būti kenksmingi, jei patenka ant jūsų odos.

Kokius produktus galite naudoti dušui valyti?

Turėtumėte naudoti švelnias ir jūsų plytelėms tinkamas valymo priemones. Venkite naudoti produktus, kurie yra per daug abrazyvūs arba kurių sudėtyje yra per stiprių ar kenksmingų cheminių medžiagų. Švelnių ir plytelėms tinkamų valymo priemonių galite rasti vietinėje ūkinių prekių ar namų apyvokos reikmenų parduotuvėje.

Išvada

Švarus dušas yra labai svarbus sveikiems namams. Reguliariai valydami dušą galėsite sutaupyti pinigų sąskaitoms už vandenį, palaikyti higieną vonios kambaryje ir prailginti dušo ir vonios kambario įrangos tarnavimo laiką. Naudodami netinkamas valymo priemones galite sugadinti savo dušą, be to, jos gali būti neveiksmingos šalinant nešvarumus iš dušo. Prieš naudodami bet kokias valymo priemones, svarbu žinoti keletą dažniausiai naudojamų priemonių, kurių turėtumėte vengti valydami dušą. Tai produktai, kuriuos turėtumėte išmesti ir niekada nenaudoti valydami dušą – nuo aštrių cheminių medžiagų iki pernelyg abrazyvinių produktų.